Vzduchotechnika

Úvodní stránka > Vzduchotechnika

Návrh realizace

Představíme možnosti komplexního řešení

Projektová činnost

Vypracujeme kompletní projektovou dokumentaci

Dodávka a montáž

Zajistíme kompletní dodávku všech komponentů a montáž

Spolehlivý servis

Realizací spolupráce nekončí. Postaráme se o komplexní servis.

Komplexní řešení vzduchotechniky na míru

Montáží a servisem vzduchotechnických jednotek se zabíváme více než 20 let. Díky tomu máme bohaté zkušenosti s individuálními instalacemi a dokážeme najít vhodné řešení pro každý objekt.

Možnosti využití vzduchotechniky:

 • Větrání, chlazení a teplovzdušné vytápění rodinných domů
 • Vzduchotechnika pro byty a bytové domy
 • Větrání kuchyně
 • Větrání bazénů a wellness
 • Vzduchotechnika pro školy a firmy
 • Průmyslová vzduchotechnika

Vzduchotechnika pro rodinné domy

Něco málo o vzduchotechnice

Vzduchotechnika zajišťuje odvod znehodnoceného a vydýchaného vzduchu a zároveň přivádí zpět vzduch čerstvý. Moderní systémy zajišťují kromě výměny vzduchu také jeho filtraci a tepelnou úpravu (topení/ chlazení) včetně využití tepla či chladu pro přiváděný vzduch - rekuperace. Vzduchotechnika s rekuperací je jeden z mála způsobů, jak zajistit energeticky a finančně šetrné čištění vzduchu i vytápění a chlazení. VZT zároveň řeší problémy s hlukem, když je dům v blízkosti vytížené dopravní komunikace.

Proč zvolit vzduchotechniku s rekuperací?

Dnešní domy jsou již ve standardu stavěny z kvalitních stavebních a izolačních materiálů, nedochází tak k přirozenému provětrání budov. Vzduch je základní životní potřebou a bez častého větrání není možné dosáhnout zdravého prostředí. Neprovětráváním takto izolovaných prostor pak dochází ke kondenzacím vlhkosti a tvorbě plísní. Pokud větráme pouhým otevřením oken, zajistíme výměnu vzduchu především v blízkosti okna, což je nedostatečné. Navíc bychom měli větrat každou hodinu. Při větrání okny se do obytných prostor rovněž dostává prach a hluk z venku. Z ekonomického hlediska jsou pak nezanedbatelné velké tepelné ztráty.

Díky pravidelnému provětrávání pobytových prostor je zachováno zdravé prostředí pro děti, tak pro starší osoby. Nesmírně vhodné je pro alergiky a astmatiky, případně pro osoby žijící v oblasti se zvýšeným radonovým zářením.

Jak funguje spolupráce s AirMaT?

 • Zajistíme komplexní služby od návrhu po odbornou montáž, až po poprodejní údržbu a servis.
 • Na úvodní schůzce zdarma najdeme nejvhodnější řešení přímo pro váš objekt.
 • Postaráme se o získání dotace Zelená úsporám.
 • Doporučíme vhodného výrobce a vytvoříme kalkulaci všech komponentů a montáže.
 • Domluvíme termín instalace a provedeme kompletní instalaci.
 • Proškolíme vás v obsluze a poskytneme veškeré dokumenty a potřebné informace.
 • Zařadíme vás do kontrolního systému pro poprodejní servis.

Poptat vzduchotechniku do domu

rodinne domy
bytove domy

Vzduchotechnika a rekuperace vzduchu pro bytové domy

Bytové domy by měli od základu počítat s rekuperací vzduchu pro všechny prostory. Kvalitní vzduchotechnika dokáže šetřit náklady pro majitele domů, ale je i aktraktivní pro nové nebo stávající nájemníky. Vzduchotechnika s rekuperací vám zajistí čistý vzduch bez nutnosti otevírání oken a zároveň i vytápění a chlazení obytných jednotek. Pojďme si představit hlavní druhy vzduchotechniky vhodné pro bytové domy.

Centrální systém

 • Komplexní centrální systém, kterým dokážeme provětrávat všechny požadované prostory centrálně upraveným vzduchem s možností dohřevu přiváděného vzduchu na požadovanou teplotu.
 • Nevýhodou je, že se těžko sleduje a měří spotřeba každé bytové jednotky.

Decentrální systém

 • Každá bytová jednotka má vlastní větrací jednotku, kterou si ovládá.
 • Proto je snadné evidovat přesné náklady na provoz každé jednotky.

Poptat vzduchotechniku do bytu

Máte zájem o vzduchotechniku?

Kontaktujte nás

Komplexní systémové řešení pro bazény a wellness

Vzduchotechnika s rekuperací tepla je v dnešní době nedílnou součástí plaveckých bazénů a wellness. V uzavřených objektech lze tímto způsobem regulovat teplotu, vlhkost a kompletní výměnu vzduchu za čerstvý. Díky tomu je potlačena až odstraněna kondenzace vody a s tím související vznik plísní. Řízeným větráním je rovněž odváděna chemická zátěž vzniklá z výparů při chemické úpravě vody (chlór, ozón, atd.).

Vzduchotechnika se dá také využít pro čištění a provzdušňování vody v bazénu. Díky tomu se daří zajistit stabilní teplotu vody jak v plné obsazenosti bazénů, tak při menší návštěvnosti. Ve vodě tak dochází k ochlazování nebo ohřevu dle aktuální potřeby. Zároveň dochází k okysličování vody a komplexnímu provzdušňování.

Vzduchotechnická jednotka je vybavena digitálním regulačním modulem, který umožňuje komfortní řízení v automatickém, nebo manuálním režimu včetně možnosti ovládání na dálku pomocí internetového připojení.

Díky cirkulaci vzduchu pomocí vzduchotechnické jednotky je zajištěn rychlý náběh na provozní teplotu a udržování provozní teploty. Samozřejmostí je rekuperace odpadního tepla, která snižuje provozní náklady. Celý systém je koncipován s ohledem na optimální poměr pořizovacích a provozních nákladů.

Poptat vzduchotechniku do bazénu

bazeny
školy

Vzduchotechnika pro školy a firmy

Dnešní standartem pro školní zařízení a firmy je kvalitní vzduchotechnika. Vzduchotechnika s rekuperací dokáže zajistit příjemné klima v místnostech, kde se vyskytuje více lidí. Díky tomu nedochází k nepříjemnému vydýchání vzduchu a vyšší teplotě. Vzduchotechnika slouží pro efektivní a velmi energeticky výhodné větrání, ochlazování i vytápění vnitřních prostor.  Navíc je prokázáno, že v místnosti, kde je kvalitní přísun čerstvého vzduchu se lépe soustředí a zaměstnanci i žáci podávají lepší výkony.

Poptat vzduchotechniku pro školu a firmu

Instalujeme a poskytujeme servis těchto značek

atrea

elektrodesign

multivac

systemair

remak

cic-hřebec

gea

wolf

vts servis

trox-technik

pm-luft

janka